MEDIA

Dobrého zubára spoznáte podľa komunikácie

Dobrého zubára spoznáte podľa komunikácie

Moderná dentálna klinika ArtDentistic tento rok oslavuje 10. výročie od jej vzniku. V rozhovore s doktorom Liborom Michnom, ktorý kliniku pred desiatimi rokmi založil, spolu s manželkou doktorkou Michnovou, porozprával o jej začiatkoch a aj o tom, čo ponúka dnes.

Úsmev je náš mejkap...

Úsmev je náš mejkap...

Bielenie zubov, nech vyzerá akokoľvek bezstarostne a jednoducho, patrí výhradne do rúk odborníka. Každé bielenie totiž ovplyvňuje kondíciu zuba a zasahuje viac či menej do jeho štruktúr. "Profesionálne sa tak dajú bieliť dokonca aj citlivé zuby, ktoré sú dnes pomerne rozšíreným problémom. Citlivé zuby sa bieliť môžu, pokazené nie. Každý stomatológ si najlepšie pozná svojho pacienta," hovorí MUDr. Valéria Michnová, z dentálnej kliniky ArtDentistic.

Doba rúšková praje odkladaným zákrokom

Doba rúšková praje odkladaným zákrokom

Zubná stomatológia napreduje míľovými krokmi, čo zjednodušuje aj samotné zákroky a minimalizuje bolesť pri ošetrení. Niektorí pacienti majú stále panický strach pred návštevou zubára. „V dnešnej dobe vieme veľmi dobre spolupracovať s týmito pacientmi. Využívame pri tom rôzne formy sedácie, ale zväčša stačí len ľudský a profesionálny prístup,“ hovorí MUDr. Valéria Michnová, v rozhovore pre mesačník SME Ženy.

Kto je bruxista?

Kto je bruxista?

Bruxizmus je nevedomé škrípanie zubami, ktoré prebieha prevažne v noci, keď človek spí. Aký vplyv má na zdravie našich zubov, vysvetľuje v článku MUDr. Valéria Michnová, z dentálnej kliniky ArtDentistic.

Korunky už aj na počkanie

Korunky už aj na počkanie

Zlaté časy v ústach vystriedala doba keramická. Ak čaká korunkovanie aj vás, prečítajte si článok v mesačníku Zdravie, v ktorom vám v tejto oblasti poradí skúsený odborník MUDr. Libor Michna, z ArtDentistic. Moderná stomatológia totiž disponuje množstvom materiálov, z ktorých sa korunky robia. V zásade však ide o tri: keramické, zirkónové a kovokeramické. A každý typ má svoje výhody aj nevýhody.

Mať plné zuby... Zdravia

Mať plné zuby... Zdravia

Zdravie ústnej dutiny je dôležitou súčasťou celkového zdravotného stavu každého z nás. Preto sa o ňu treba náležite a najmä pravidelne starať.

Škrípete zubami?

Škrípete zubami?

"Bruxizmus je škrípanie zubami, podvedomé, ktoré vytvára nadmerný tlak na žuvacie plôšky, čím dochádza k opotrebovaniu zubného tkaniva. Ide o veľmi časté ochorenie našich pacientov a včasnou diagnostikou vieme bruxistom zachrániť zubnú sklovinu a predísť ďalším komplikáciám," hovorí MUDr. Valéria Michnová, z dentálnej kliniky ArtDentistic.

Zubné lekárstvo je veda aj umenie

Zubné lekárstvo je veda aj umenie

Ak navštevujeme svojho zubára pravidelne, predchádzame vzniku zubných kazov a iným komplikáciám. Ako však dosiahnuť nielen zdravý, ale aj žiarivý úsmev zároveň?

Počítam s tým, že sa nakazím koronou

Počítam s tým, že sa nakazím koronou

Pri akých problémoch neodkladať návštevu zubára ani počas pandémie koronavírusu? Aké opatrenia nás tam čakajú? Prečo sú súkromní zubári takí drahí?