MEDIA

Doba rúšková praje odkladaným zákrokom

Zubná stomatológia napreduje míľovými krokmi, čo zjednodušuje aj samotné zákroky a minimalizuje bolesť pri ošetrení. Niektorí pacienti majú stále panický strach pred návštevou zubára. „V dnešnej dobe vieme veľmi dobre spolupracovať s týmito pacientmi. Využívame pri tom rôzne formy sedácie, ale zväčša stačí len ľudský a profesionálny prístup,“ hovorí MUDr. Valéria Michnová, v rozhovore pre mesačník SME Ženy.

Kto je bruxista?

Bruxizmus je nevedomé škrípanie zubami, ktoré prebieha prevažne v noci, keď človek spí. Aký vplyv má na zdravie našich zubov, vysvetľuje v článku MUDr. Valéria Michnová, z dentálnej kliniky ArtDentistic.

Korunky už aj na počkanie

Zlaté časy v ústach vystriedala doba keramická. Ak čaká korunkovanie aj vás, prečítajte si článok v mesačníku Zdravie, v ktorom vám v tejto oblasti poradí skúsený odborník MUDr. Libor Michna, z ArtDentistic. Moderná stomatológia totiž disponuje množstvom materiálov, z ktorých sa korunky robia. V zásade však ide o tri: keramické, zirkónové a kovokeramické. A každý typ má svoje výhody aj nevýhody.

Mať plné zuby... Zdravia

Zdravie ústnej dutiny je dôležitou súčasťou celkového zdravotného stavu každého z nás. Preto sa o ňu treba náležite a najmä pravidelne starať.

Škrípete zubami?

"Bruxizmus je škrípanie zubami, podvedomé, ktoré vytvára nadmerný tlak na žuvacie plôšky, čím dochádza k opotrebovaniu zubného tkaniva. Ide o veľmi časté ochorenie našich pacientov a včasnou diagnostikou vieme bruxistom zachrániť zubnú sklovinu a predísť ďalším komplikáciám," hovorí MUDr. Valéria Michnová, z dentálnej kliniky ArtDentistic.

Zubné lekárstvo je veda aj umenie

Ak navštevujeme svojho zubára pravidelne, predchádzame vzniku zubných kazov a iným komplikáciám. Ako však dosiahnuť nielen zdravý, ale aj žiarivý úsmev zároveň?

Počítam s tým, že sa nakazím koronou

Pri akých problémoch neodkladať návštevu zubára ani počas pandémie koronavírusu? Aké opatrenia nás tam čakajú? Prečo sú súkromní zubári takí drahí?

Sensitive? That’s a lie!

Dr. In an interview with the monthly magazine Zdravie (Your Health) Dr. Valéria Michnová corroborates, and refutes, the most infamous myths about sensitive teeth.

Men are scared of dentists. Until they see one for the first time

Talking about esthetic dentistry, Dr. Valéria Michnová explains not only what’s new in the field, but also why men today are frightened of dentists and how to overcome the fear of them.