O hodinu belšie zuby

Ešte stále je tu leto. Bola by večná škoda neužiť si ho naplno s úsmevom na tvári. S tým úsmevom, čo nám pod rúškami a respirátormi tak veľmi chýbal. S tým krásnym, žiarovo bielym úsmevom. Vy ho ešte nemáte?

Hovorí sa, že to najkrajšie, čo si môžete ráno obliecť, je úsmev. A nie je to len fráza. Usmiatí ľudia sú podľa mnohých prieskumov úspešnejší v práci a obľúbenejší v kolektíve. Vďaka zdravým zubom, ktoré sa nehanbia ukázať, pôsobia atraktívnejšie a čo je ešte lepšie, aj oveľa mladšie. Žiarivo biely úsmev vraj maskuje vrásky lepšie ako všetky anti-age krémy. Vyskúšajte to!

O hodinu belšie zuby - Philips - 01 - ArtDentistic

Biele sú zdravé

Bielenie zubov síce spadá pod pomerne mladý odbor estetickej stomatológie, no jeho počiatky siahajú až do čias starovekého Ríma. Už vtedy sa ľudia pokúšali vybieliť si zuby popolom, ranným močom, olejom či žuvaním rôznych bylín. Verili, že nečisté zuby bolia a nám je vďaka vede jasné, že neboli až tak ďaleko od pravdy. Aj dnes je dôležité, aby sa samotné bielenie začalo poriadnou očistou – dokonalou dentálnou hygienou. Zubný plak a kameň sú prekážkou úspešného bielenia, podobne ako neošetrené zubné kazy či iné defekty.

O hodinu belšie zuby - Philips - 02 - ArtDentistic

Špeciálne pre vás

Bielenie zubov, nech vyzerá akokoľvek bezstarostne a jednoducho, patrí výhradne do rúk odborníka. Každé bielenie totiž ovplyvňuje kondíciu zuba a zasahuje viac či menej do jeho štruktúr. Len ak sa vykonáva odborne a šetrne, riziko je zanedbateľné. Profesionálne sa tak dajú bieliť dokonca aj citlivé zuby, ktoré sú dnes pomerne rozšíreným problémom. „Citlivé zuby sa bieliť môžu, pokazené nie,“ hovorí MUDr. Valéria Michnová z dentálnej kliniky ArtDentistic a dodáva, „každý stomatológ si najlepšie pozná svojho pacienta a rovnako aj stav jeho chrupu, na základe čoho mu vie najlepšie odporučiť šetrnú a účinnú metódu bielenia. A už po prvej konzultácií budete presne vedieť, aký výsledok môžete očakávať a ako dlho sa budete z výsledku tešiť.“ 

O hodinu belšie zuby - Philips - 03 - ArtDentistic

Bielenie pod lampu

Každé zdravé bielenie sa teda začína v ordinácii. Okrem rôznych techník s použitím abrazívnych častíc, peroxidu či žiarenia môžete z ordinácie odísť aj so špeciálnymi dlahami – či už prefabrikátmi, alebo zhotovenými na mieru -, ktoré si budete podľa pokynov lekára doma nasadzovať. Ani pri poctivom nosení však zrejme nedosiahnete efekt bieliacej lampy. „Za necelú hodinu dokáže zosvetliť zuby o neuveriteľných osem odtieňov. Philips Zoom WhiteSpeed je klinicky účinnejšia a efektívnejšia ako iné profesionálne bieliace alternatívy, no pritom šetrná k zubnej sklovine,“ vysvetľuje doktorka Michnová z dentálnej kliniky ArtDentistic, ktorá počas ambulantného bielenia zubnej skloviny využíva práve bieliacu lampu Philips Zoom. Po vybielení sa zuby naimpregnujú hydratačnými a vitamínovými prípravkami, ktoré znížia ich citlivosť. A posilnia vysoko koncentrovanými fluoridovými lakmi, ktoré zvýšia ich obranyschopnosť a znásobia účinky bezfarebnej diéty.
Viac informácií o ambulantnom bielení získate na recepcii ArtDentistic: +421 902 575 600

FOTO: www.unsplash.com, www.philips.com