BIELY ÚSMEVV dnešnej dobe je už nevyhnutnosťou pre každého z nás mať zdravé a krásne zuby. Naše zuby sú ako naša vizitka, preto z estetického hľadiska je nesmierne dôležitý vzhľad a celková estetika zubov. Ak Vám príroda nenadelila úplne rovné, krásne a biele zuby, nezúfajte, my v ArtDentistic Vám vieme pomôcť.

Je bielenie bezpečné?

Lacnejšie formy bielenia, ktoré sa robia na Slovensku a nie vždy pod dohľadom stomatológa používajú prípravky z ďaleko vyšším obsahom peroxidu na čo zuby reagujú prehnanou senzibilitou. Na našej klinike používame výhradne bieliaci systém ZOOM!, ktorý obsahuje iba 6% peroxidu vodíka, čo znamená, že bezpečne odstráni zo skloviny nežiadúce škvrny a diskolorácie bez poškodenia a precitlivelosti zubov. Pacienta, ktorý príde na našu kliniku a má záujem o bielenie, stomatológ pred zákrokom poriadne vyšetrí, či je vôbec vhodné zuby vybieliť (napr. či nemá pacient paradontózu, plomby na predných zuboch, ...). Ak po dôsledom vyšetrení pacient môže podstúpiť bielenie, stomatológ mu odporučí aké bielenie je pre jeho chrup najvhodnejšie.

Ambulanté bielenie

Ide o profesionálne ošerenie priamo v kresle, kedy pacient nie je vystavený žiadnemu riziku. Bieliaci systém Philips Zoom! obsahuje iba 6% peroxid, ktorý umožňuje pacientom rýchlo a bezpečne získať belšie zuby a žiarivý úsmev.

Domáce bielenie

Domáce bielenie Philips Zoom NiteWhite kombinuje silu Acp, dusičnanu draselného a fuoridu vďaka čomu zabezpečuje maximálnu ochranu zubnej skloviny a minimálnu resp. žiadnu citlivosť zubov. Domáce bielenie prebieha tak, že pacient si do ústnej dlahy nanesie gél a následne si ju vloží do úst, kde počas noci reakčné látky vybielujú zuby. Prvé výsledky sú viditeľné po tretej noci, pričom interval bielenia by mal byt 10-14 dní.

Fazety

K dalším esteticky populárnym stomatologickým úkonom okrem bielenia patria aj korekcie zubov. V prípadoch, kedy je potrebné zmeniť tvar, postavenie prípadne farbu zubov, používame na našej klinike porcelánové fazety na korekciu najmä v prednej časti chrupu.