Zmenili sme priestory, nainštalovali revolučné prístroje, no nezmenili sme prístup

Pred pár rokmi som dostal 300 eur od svokry. Aby sme mali v Glasgowe v začiatkoch z čoho žiť. Dnes máme s manželkou najmodernejšiu kliniku. Už počas nášho vysokoškolského štúdia sme vedeli, že chceme ísť cestou súkromnej praxe a poskytnúť klientom služby, aké si skutočne zaslúžia. Zručnosti a vedomosti dodnes nadobúdame najmä v zahraničí. Kam sme sa posunuli?

Začiatky v Glasgowe sme nemali jednoduché. Prišli sme do úplne nového prostredia, museli sme si zvyknúť na novú kultúru, iný jazyk a odlišný štýl práce. S peniazmi od manželkinej mamy sme sa museli postaviť na vlastné nohy. Podarilo sa nám to.

No zároveň sa nám podarilo osvojiť si myšlienky vzťahu stomatológ – pacient. Uvedomili sme si, že zdravotníctvo na Slovensku nie je až v takom zlom stave, ako sme si pôvodne mysleli. Chýba mu však ľudskosť a individuálny prístup, ktorý je pre budovanie si vzájomnej dôvery dôležitý. So získanými skúsenosťami sme sa vrátili na Slovensko. Začali sme do praxe zavádzať inovatívne myšlienky a pracovať s modernými technológiami v oblasti stomatológie a implantológie.

Zistili sme, že sa nám oplatilo vydržať, staviť na nový štýl práce a iný prístup k pacientom. V Bratislave sme päť rokov a v týchto dňoch otvárame najmodernejšiu kliniku. V nových priestoroch, ktoré poskytujú nadčasový dizajn nielen pre našu prácu, ale najmä pre našich pacientov. Niekomu sa môže zdať, že ide o krátku dobu, no my sme presne vedeli, kam chceme smerovať a čo všetko musíme pre to obetovať. Stále sa vzdelávame v zahraničí, študujeme, cestujeme a oboznamujeme sa nielen s novými postupmi, ale aj s modernými technológiami. Všetko zároveň implementujeme do praxe. A dnes je tu výsledok našej snahy. Bratislavský Zuckermandel sa stal novým pôsobiskom ArtDentistic.

Zmenili sme priestory, nainštalovali revolučné prístroje, no nezmenili sme to, na čom sme doposiaľ stavali najviac. Na prístupe k pacientom. Stále je tu potenciál, stále sledujeme aktuálne dianie. Veľmi sa tešíme z toho, že všetky tieto vedomosti, znalosti a postupy môžeme ukázať klientom v nových priestoroch. Tešíme sa na každého z vás. Príďte sa presvedčiť na vlastné zuby.

Libor Michna