Stavitelia kostí sa stretli v Bratislave

Jeden zo svetových lídrov v zubnej implantológii, Nemec Dr. Frank Zastrow navštívil v uplynulých dňoch Bratislavu, kde  spolu s naším odborníkom Dr. Liborom Michnom školili zubárov. Exkluzívny dvojdňový hands – on workshop pod názvom Autogénne 3D kostné augmentácie sa konal v bratislavskom hoteli Loft. Zúčastnilo sa na ňom takmer tridsať implantológov zo Slovenska, z Česka, Chorvátska, Bieloruska a iných krajín.

 

Schopnosti a zručnosti rozhodujú

Dvojdňový nadstavbový seminár bol určený́ pre expertov z odboru zubná implantológia.  „Implantáty považujeme v zubnej stomatológii za jeden z najväčších prevratov. Sú dokonalou náhradou zuba. Keďže mnohokrát nás limituje nedostatok kostí v ústnej čeľusti, rozhodli sme  sa  zorganizovať workshop, ktorý sa zaoberal touto problematikou,“ vysvetľuje MUDr. Libor  Michna, MSc., MSc., z dentálnej kliniky ArtDentistic, ktorá bola hostiteľkou svetového  odborníka  v zubnej chirurgii a implantológii. Implantológia je oblasť stomatológie, ktorá si vyžaduje veľmi špecifické zručnosti. Ak sa pacient rozhodne zveriť do rúk implantológa, „nemal by sa zameriavať len na jeho marketing, ktorý môže byť dokonalý, lebo to nemusí znamenať, že je aj kvalitný odborník“, radí Dr. Frank Zastrow a dodáva, „pacient sa musí pri výbere špecialistu a konkrétne implantológa, zamerať na jeho prax, vzdelávanie, sledovať jeho rast a rast celého jeho odborného tímu. Musia vyhrať jeho schopnosti a zručnosti.“

 

Stavitelia kostí sa stretli v Bratislave - 01 - ArtDentistic

Zubár sa musí vzdelávať

O zuby môžeme prísť za rôznych okolností. Najčastejšie sa to stáva pri bakteriálnych  ochoreniach a úrazoch. Strata zuba je však nielen estetickým, ale aj zdravotným  problémom. Dokonalou náhradou je implantát. Svetovo uznávaný zubný chirurg – implantológ Dr. Zastrow, ktorý v Bratislave viedol svoj prvý workshop, je nielen  vynikajúcim zubným chirurgom, ktorý udáva svetové trendy v oblasti kostnej augmentácie, ale  zároveň je aj výborným rečníkom. Mladý štyridsiatnik svoje umenie prednáša po celom svete, kde si získava rešpekt aj starších kolegov a nebolo to inak ani v Bratislave. „Myslím si, že rešpekt kolegov si získavam svojimi schopnosťami a zručnosťami a určite zohráva aj veľkú rolu fakt, že aj ja som mal počas svojho štúdia tých najlepších školiteľov,“ hovorí Dr. Zastrow, ktorý navštívil Bratislavu po prvýkrát, ale jeho návšteva rozhodne nebola poslednou. „Dokázal zaujať hostí workshopu a my v ArtDentistic veríme, že o rok budeme môcť s Dr. Zastrowom zorganizovať ďalší workshop, kde nám opäť predstaví  nové techniky a novinky v oblasti kostnej argumentácie,“ hodnotí workshop Dr. Libor Michna.

 

Stavitelia kostí sa stretli v Bratislave - 02 - ArtDentistic

Kto je Dr. Frank Zastrow, DDS, M.Sc. 

Svetovo uznávaný zubný chirurg, ktorý pochádza z Nemecka a je  majiteľom prestížnej súkromnej  kliniky Dr. Zastrow & Colleagues v nemeckom meste Wiesloch. Nemecký odborník sa po skončení  štúdia (2004) na univerzite v nemeckom Heidelbergu stal jej vedeckým spolupracovníkom  v oblasti ústnej chirurgii a oblasti maxilofaciálnej chirurgie. Založil medzinárodnú skupinu  s názvom www.group.realbonebuilders.com. Táto platforma združuje viac ako desaťtisíc zubárov po celom svete, ktorí sa zameriavajú na biologické zväčšenie kostí a ich rekonštrukciu s čisto autogénnou kosťou a tkanivami.

 

Stavitelia kostí sa stretli v Bratislave - 03 - ArtDentistic

 

Stavitelia kostí sa stretli v Bratislave - 04 - ArtDentistic

 

Stavitelia kostí sa stretli v Bratislave - 05 - ArtDentistic