o nás Pomôžeme Vám
Bolesť zuba Potrebujem implantát Biely úsmev Bielenie FINANCOVANIE
čo robíme
ZÁCHOVNÁ STOMATOLÓGIA PROTETIKA IMPLANTOLÓGIA EXTRAKCIE A CHIRURGIA PARODONTOLÓGIA ESTETICKÁ STOMATOLÓGIA GUIDED SURGERY 3D
technológie kontaktujte nás tlač & médiá
Tlač Internet Televízia
cenník
 • Bolesť zuba

  Bolesť zubov patrí k najnepríjemnejším bolestiam ľudského tela. Prepadne nás obvykle vtedy, keď to najmenej očakávame. Bolesť zubov môže byť bodavá, ostrá, tupá, ľahká alebo pulzujúca a vyvolávať ju môže dotyk, teplo, chlad alebo sladké potraviny. Najčastejšie vedie ku kazivosti zubov nesprávna alebo nedostatočná ústna hygiena. Neliečená bolesť zubov môže prerásť do vážnych komplikácií, preto by sme tieto bolesti nemali podceňovať a čo v najkratšom čase navštíviť zubára.

 • Zubný kaz

  Ak vás bolí zub na studený či sladký podnet a bolesť rýchlo odznie, najpravdepodobnejšie ide o zubný kaz, ktorý treba odstrániť a zub zaplombovať.

 • Zápal zubného nervu

  Ak je kaz veľmi hlboký, bolesti na podnet sú dlhodobé niekedy až spontáne a nočné, pravdepodobne ide o zapálený zubný nerv, ktorý treba vybrat a urobiť v zube koreňovú výplň (endodoncia).

 • Mŕtvy zub

  Mŕtvy zub môže bolieť v prípadoch, ak u neho nebola adekvátne alebo vôbec urobená koreňová výplň. Bolesti definujeme ako tupé bolesti tlakového charakteru, ktoré často provokuje teplo a chlad ich tlmí. Niekedy sa sa u pacientov môže vyskytnúť aj opuch.

 • Vypadnutá výplň

  Ak výplň zo zuba vypadne, je nutné ju čo najskôr nahradiť. Zub s vypadnutou plombou je citlivejší a pri zanedbaní hrozí infekcia zubného nervu.

 • Zapálené ďasno

  Často krváca a niekedy aj bolí a jeho najčastejšou príčinou je nedostatočná ústna hygiena. Aby sme predišli zápalom dasien je vhodné absolvovať profesionálnu dentálnu hygienu.

 • Citlivý zub

  V dôsledku obnažujúcich sa zubných krčkov často trápia ľudí bolesti na studené podnety. V takýchto prípadoch doporučujeme nácvik a inštruktáž dentálnej hygieny. Pravidelnými profesionálnymi dentálymi hygienami revidujeme rozsah defektov zubných krčkov a doporučujeme individuálnu liečbu.

created by 2CREATE advertising
Chcem sa objednať